תיקון מנעולים

20 דקות ואנחנו אצלך. מורשה משטרת ישראל!

מחפשים תיקון מנעולים? הגעתם למקום הנכון! אנחנו באור מנעולים זמינים לשירותך 24/7 – במקצועיות ובאדיבות נפתח לך את הדלת.
שחר המנעולן

★★★★★

דירוג 4.9 (358 הצבעות)

רישיון מנעולן

תיקון מנעולים בדרך אליך.

תיקון מנעולים

תיקון מנעולים היא שירות נפוץ בכל שעות היממה. אנחנו חוזרים הבית או מנסים לצאת מהבית ומגלים שהמנעול לא עובד כראוי. שירות תיקון מנעולים אינו נוגע רק לדלתות הבית, אלא לכל סוגי המנעולים, ממנעול הדלת ועד למנעול של תיבת הדואר. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על תיקון מנעולים.

איך עובד מנעול?

מנעול הוא מכשיר מכני שמטרתו לשמור על הפרטיות שלנו. המנעול מגן על הבית, על הרכב או על כל רכוש אחר מפני מזיקים וכניסות שאינן מורשות. בשביל לפתוח מנעול צריך מפתח ייעודי או שילוב של התקן אבטחה אחר כמו זיהוי כף יד, מנעול ביומטרי וכן הלאה. ישנם סוגים שונים של מנעולים אך הם כולם עובדים על עקרון דומה. כניסת המפתח לצילינדר גורמת לכל הרכיבים המכניים להתיישר ובכך ניתנת גישה לסיבוב המפתח ופתיחת הדלת.

למה מנעול נהרס?

מנעולים יכולים להיהרס ולדרוש תיקון עקב מספר גורמים. הדבר הנפוץ ביותר הוא נזק פנימי של הצילינדר או שבירה של המפתח בתוך המנעול. ברגע שקורה דבר כזה אין מנוס מלתקן את המנעול או להחליף אותו. תיקון המנעול נעשה על ידי בעל מקצוע מנוסה אשר בוחן את הגורם להרס המנעול, בוחן האם יש אפשרות לתקן את הצילינדר ולאחר מכן פועל בהתאם.

תיקון מנעולים – איך זה עובד?

יש מספר סוגים שונים של תיקון מנעולים: יישור צילינדר, יישור של הלוחיות, הידוק הצירים ועוד. בשביל תיקון מנעולים בעל המקצוע צריך להחזיק בכלים מקצועיים אשר משמשים למתן גישה לרוב סוגי המנעולים. ישנם סוגים שונים של מפתחות המאפשרים גישה לצילינדר וכאשר המצב מורכב ניתן לשלוף החוצה את הצילינדר ולתקן את הצילינדר כפי שהוא.

סוגים של תקלות:

  1. דלת לא ננעלת – במקרה שהדלת לא ננעלת כראוי יש לפנות במיידית לפורץ מנעולים או מנעולן מקצועי. כאשר הדלת לא ננעלת זה יכול להצביע על מספר דברים, האחד הוא שלוחית הלחיצה אינה מיושרת או שהצירים אינם מיושרים. לעיתים פתרון הבעיה היא די פשוטה כמו הידוק ברגי הצירים.
  2. מפתח שבור במנעול – תיקון מנעולים נפוץ הוא חילוץ מפתח שבור בתוך המנעול. בתור התחלה נדגיש ונאמר, אם המפתח שלכם לא מסתובב בצורה חלקה אל תנסו להפעיל כוח כדי לא לגרום למפתח להישבר בתוך המנעול. אם בכל זאת המפתח כבר שבור, יש לקרוא לבעל מקצוע. על בעל המקצוע להחזיק בכל הכלים הייעודיים לחילוץ המפתח. לאחר מכן, אם אין לכם מפתח ספייר על בעל המקצוע לשחזר את המפתח או להחליף צילינדר.
  3. בלאי טבעי – לכל מנעול יש בלאי טבעי, בין אם מדובר על מנעול לרכב ובין אם מדובר על כל סוג מנעול אחר. הבלאי הטבעי נוצר עקב תחזוקה לקויה למשך זמן רב, כמו מגע במים, חול וכד'. לכן, רצוי לתחזק בצורה שוטפת את המנעול ולשמן כמו שצריך. במקרה של בלאי טבעי יש לבחון האם הצילינדר בר תיקון או שמא צריך להחליף מנעול. אם הצילינדר מלא בחלודה תוכלו להשתמש בחומר למניעת חלודה, אך במקרים כאלה אנחנו ממליצים להחליף צילינדר במקום לתקן.

שירותי חירום

מנעולן נותן שירותי חירום. כאשר יש תקלה במנעול זה נחשב לשירותי חירום ולכן הזמינות של בעל המקצוע היא קריטית. על בעל המקצוע להיות זמין לאורך כל שעות היממה ולהגיע אליכם תוך פרק זמן שאינו עולה על חצי שעה. שירותי חירום הם יקרים יותר. שירותי חירום נחשבים לשירותים שהם לא בשעות העבודה, והם בחגים, שבתות ולילות. שיעור העלייה הוא בכ-150% ולכן, לפני שאתם מזמינים מנעולן יש לוודא מה המחיר אותו אתם משלמים.

תיקון מנעולים באופן עצמאי – האם זה כדאי?

כאשר יש לכם תקלה במנעול סביר להניח שתרצו לפתור אותה באופן עצמאי, הרי מי רוצה לקרוא למנעולן באמצע הלילה? הטעות הנפוצה הזאת גוררת השלכות כלכליות כאשר התקלה לרוב תחמיר ובכך נאלץ להחליף צילינדר מאשר לתקן. אנחנו כמובן ממליצים לא לנסות לפתור את התקלה לבד, במיוחד כאשר אין לכם ניסיון. המנעול הוא רכיב מורכב, יש לו חלקים מאוד עדינים בתור המערכת החכמה וככל שננסה להפעיל כוח כך התקלה עשויה להחמיר. קראו לבעל מקצוע, מנעולן מקצועי יגיע אליכם תוך פחות מחצי שעה.